У перекладі з англійської “diving” перекладається як “підводне занурення” або “пірнання”. Дайвінг дозволяє відкрити для себе таємниці підводного світу. Але щоб ця можливість з’явилася, знадобилося чимало часу.
Першу згадку про дайвінг можна віднести до античності. За часів війни між Персією та Грецією грецькі пірначі перерізали якірні канати перських кораблів, щоб штормом кораблі були викинуті на берег. Для дихання під водою воїни використовували тростину, але опуститися з нею глибоко було неможливо.
Для якнайшвидшого занурення використовувалися вантажі, а для більш тривалого перебування під водою надували так звану «бульбашку» з трубкою. Такий спосіб був неефективним, оскільки повітря вистачало ненадовго, а резервуар швидко наповнювався вуглекислим газом.
У 16 столітті були спроби збільшити час перебування під водою шляхом занурення за допомогою особливої камери циліндричної форми, що одягається на тулуб до рівня грудей.
Свій внесок вніс Леонардо да Вінчі. Його костюм зі шкіри та хутра, в середині з повітрям, металевими черевиками та мідної куртки.
У 17 столітті водолаза опускали за допомогою водолазного дзвону.
Століття пізніше А. Клінгерт винайшов водолазний костюм із непромокаючої тканини. На плечі водолаза кріпився шолом. Удосконалив костюм Август Зібе, додавши до шолома клапан, що випускає.
Американець Норкросс додав інновацію для шолома. Тепер повітря подавалося через трубки біля рота, а вуглекислий газ йшов через трубку вгорі. Пізніше до костюма було додано резервуар з повітрям у ділянці грудей, у який насосом закачували повітря з поверхні. Саме на такому костюмі люди почали проводити перші успішні роботи під водою.
Прогрес у дайвінгу внесло 20 століття. Спочатку були винайдені гумові ласти, потім для занурень використовують гелій. 1924 року винайшли важкий костюм, який витримує високий тиск. Більше тривалий час занурень і збільшення глибини до 150м стало можливим після змішування гелію з киснем.
Переломний момент стався 1943 року, коли французький дослідник Жак Ів Кусто та інженер Еміль Гальян запатентували Акваланг – прилад, заснований на принципі відкритого дихального циклу, що дозволяє викидати перероблений кисень у воду. З 50-х років починається випуск аквалангів у вільний продаж. Тому 50-60 роки вважаються початком розвитку спортивного дайвінгу.